Як вибрати штатив

By | 10/06/2018

2908bБагато фотографів з часом задумуються про покупку штатива, оскільки без нього творчі можливості є дещо обмеженими. У зв’язку з цим у них виникає питання: як вибрати штатив? Продавці у магазинах кажуть, що “усі хороші”, а відгукам в Інтернеті не завжди можна вірити.

До вибру штатива потрібно поставитись відповідально, оскільки він прослужить вам не один рік.

 

Навіщо потрібний штатив

Однією з головних переваг штативу є можливість фотографувати з великою витримкою. Окрім того, у дзеркальних фотоапаратах рух дзеркала створює легенький струс камери, через що картинка може дещо змазатись. З штативом ви також можете фотографувати при низьких значеннях ISO, що також вимагає збільшення витримки діафрагми.

Ще одна ситуація, в якій вам потрібно збільшити тривалість витримки діафрагми – коли вам потрібна велика ГРЗП. Логічно, що в такому випадку діафрагму потрібно прикрити, що призведе до необхідності збільшення часу витримки.

При вечірній та нічній фотозйомці штатив є просто незамінним, оскільки дозволить одержати чітку картинку.

Звичайно, для таких цілей завжди можна задуматись про зміну фотокамери або оптики, проте в більшості випадків вирішити проблему допоможе штатив. Погодьтесь, що це менш затратне рішення.

 

Як вибрати штатив для фотоапарату

Ціновий діапазон штативів дуже різний: від кількох десятків до сотень доларів. Логічно, що потрібно обирати оптимальне співвідношення ціна-якість.

Найдешевші моделі у більшості випадків виготовляють з алюмію, а голови – з пластику. Проте на холоді пластмасса ламається, що суттєво обмежує ваші можливості. Також користувачі недорогих штативів відмічають, що при роботі можливі механічні перекоси, а конструкція голови є не дуже стійкою. Пластмассові ручки можуть легко ламатись, та й висота штативу залишає бажати кращого. Втім, краще вже мати такий штатив для фотоапарату, ніж взагалі ніякий. Якщо ви вирішили взяти штатив з цієї цінової категорії, то зверніть увагу на продукцію фірм Slik, Unomat и Continent (це зовсім не значить, що штативи інших фірм погані).

Якщо ви готові викласти до 200 доларів на штатив, то вже можете одержати модель з досить непоганими характеристиками. До речі, старайтесь обрати такий штатив, вага якого приблизно вдвічі більша за вагу фотокамери. За таких умов ви зможете уникнути струсів, викликаних рухом дзеркала. За бажання ви можете взяти й полегшену модель, а при фотозйомці підвішувати до неї щось важке. Висота таких штативів та їх стійкість дають широкі можливості для комфортної фотозйомки. Врахуйте, що штативи цієї цінової категорії постачаються без голови.

При виборі голови зверніть увагу, що існує декілька їх типів, вартість яких також відрізняється. 3D дає можливість обертати платформу відності 2 чи 3 осей, причому в кожній з них відбуваєтсья фіксація. Шарова голова – дуже зручна, оскільки крутити її можна як завгодно.

Є  дві модифікації голів: з жорсткою та зі зйомною платформою. Якщо платформа зйомна, ви зможете легко від’єднати камеру від штатива та відійти в інше місце. Такі площадки продаються окремо.

При виборі голови надайте перевагу тій, яка має мінімум пластмаси.

Вибираючи штатив, обов’язково зверніть увагу на такі характеристика як розраховане навантаження на трипод, маса комплекту та висота штативу.

Серед виробників штативів зверніть увагу на Manfrotto, Slik, Gitzo.

Хорошими виробниками дорогих голів є Arca Swiss Acratech, Really Right Stuff.

Поделиться с друзьями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *