Як фотографувати дітей

By | 31/05/2018

Фотографувати дітей – складна задача для будь-якого фотографа незалежно від його рівня. Діти швидко втомлюються, легко відволікаються, не люблять сидіти на одному місці. З іншого боку, діти дуже емоційні та щирі, тому фотографувати їх досить приємно.

Однією з найпоширеніших помилок батьків є те, що вони фотографують своїх дітей зверху. У результаті на фото діти схожі на пуголовків: велика голова та малесенькі ніжки. Не сперечаємось, інколи це виглядає цікаво, проте в більшості випадків такі фото варто визнати невдалими.

Фотографуючи дитину, краще присісти на одне коліно, сісти навпочіпки або лягти, щоб фотоапарат опинився приблизно на рівні грудей дитини. Тоді пропорції тіла не будуть порушені та дитина на фото виглядатиме набагато краще.

Дуже живі фото виходять, коли дитина не помічає, що її фотографують. Частина дітей на камеру починають позувати, частина взагалі не любить фотографуватися, а так емоції на фото відобразити не вдастся.

Ви можете спробувати погратися з дитиною, щоб вона відволіклась від фотоапарату. Тоді у вас буде шанс “зловити” живі емоції дитини. Не бійтесь і самому трохи побути дитиною, щоб діти прийняли вас за “свого”. Також не бійтесь жартувати та кривлятись: якщо вам вдастся насмішити дитину, ви зможете зробити дуже вдалий кадр.

Непогано також вдається сфотографувати дитину, коли вона побачила щось нове чи захопливе: тоді емоції найбільш яскраві. Гарні фото виходять і при фотозйомці на природі.

До речі, обов’язково звертайте увагу на те, що на фоні вашого фото. Гармидер у квартирі, смітники чи алкоголіки зовсім не прикрасять фотографію. В той самий час квіти, гарні кущі чи дерева, дитячі майданчики чи атракціони зроблять фото більш яскравим. Головне, щоб дитина все ж була на першому плані.

При фотозйомці дітей, особливо маленьких, краще відмовитись від використання спалаху. Це може налякати дитину і вона почне плакати, в результаті усі фото вийдуть з заплаканим обличчям. Погодьтесь, що прикрасою дитячого фотоальбому такі фотографії не стануть.

Якщо у вашій камері є режим серійної фотозйомки, радимо використовувати його. Дитячі емоції міняються дуже швидко і саме серійна зйомка дозволить вам упіймати їх. Пізніше ви зможете обрати найбільш вдалі кадри або взагалі зберегти усі фото.

Якщо у вашому фотоапараті є можливість виставляти значення витримки діафрагми, старайтесь виставити його маленьким. Діти швидко пересуваються і саме коротка витримка дозволить вам зловити рухи та фото не буде змазаним.

Велике прохання до батьків: не фотографуйте свою дитину без одягу. У майбутньому вона скоріш за все буде соромитись таких фото. Мені відомі випадки, коли підлітки домальовували фломастером собі труси на таких фото або просто викидали їх, рвали або спалювали.

Не очікуйте, що кожен кадр буде хорошим та вдалим. Краще фотографувати дитину якомога частіше. По-перше, так дитина не буде лякатися фотоапарату та буде вести себе перед об’єктивом більш вільно та впевнено. По-друге, таким чином ви зможете зберегти більше яскравих моментів з життя вашої дитини і в майбутньому вам буде приємно переглядати альбом з дитячими фотографіями.

Поделиться с друзьями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *