Вживана техніка: чи варто ризикувати?

By | 07/04/2018

Вживана техніка – ідеальний варіант, якщо вам хочеться щось нове, але гроше на це “щось нове” у вас немає. Звичайно, можна накопичити гроші на купівлю нової речі, проте в декотрих випадких набагато простіше купити щось вживане.

Проте чи є виправданим ризик купівлі такої техніки?

Найбільш оптимальний варіант – придбати техніку в людини, з якою ви знайомі, тоді ви точно знатимете, як колишній хазяїн ставився до речі. Також можна купити її у знайомих ваших знайомих, які також зможуть вам розповісти щось про колишнього господяря. Корисним також може бути питання про причину продажі, хоча зовсім не факт, що вам скажуть правду.

Чудово, якщо ви купуєте техніку, яка ще знаходиться на гарантії та не була ремонтованою. У такому випадку ви одержуєте хорошу техніку за менші гроші (в окремих випадках вам може вдатися зекономити більше половини вартості нового гаджета). Окрім того, в разі виникнення проблем, ви зможете звернутись у сервісний центр.

Порівняйте ціну з ціною такої ж техніки, але нової, та оцініть наскільки ви будете шкодувати за цими грошима, якщо техніка таки зламається. В будь-якому разі, знайти сервісний центр по ремонту фототехніки не так вже й складно.

При купівлі фотоапарату зверніть увагу на цілісність корпусу, наявність подряпин та сколів, роботу усіх кнопок, затвору, а також наявність битих пікселів на матриці та дисплеї.

Для перевірки наявності битих пікселів зробіть фото з об’єктивом, закритим кришкою. Ви повинні одержати чисте зображення без кольорових точок. Якщо ви таки виявили їх, перегляньте зроблене фото на комп’ютері. Якщо цих точок немає – значить, биті пікселі присутні на екрані фотоапарату і з цим можна змиритись. Проте якщо точки все ще присутні – значить, на матриці фотоапарату є биті пікселі, а це вже є серйозним недоліком.

 

При купівлі об’єктиву все набагато простіше: звернуть увагу, чи є подряпини на лінзі, чи працює діафрагма, а також автофокус, якщо він є. Обов’язково запитайте, чи падав об’єктив.

В загальному, хоча купівля вживаної фототехніки є досить ризиковою, досить часто вона є виправданою, адже дозволяє відчутно зекономити кошти.

 

Поделиться с друзьями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *