Види об’єктивів

By | 21/05/2018

obektivІ ось ви – власник вашої першої дзеркалки. Або ви вже досвідчений користувач вашого фотоапарату. У будь-якому разі ви задумувались про те, що пора б вже

замінити ваш об’єктив або розширити парк об’єктивів. Проте що вибрати?

Ознайомтесь з тим, які види об’єктивів існують і зробити вибір стане набагато простіше.

Як влаштований об’єктив?

Кожен об’єктив складається з корпуса та системи з кількох лінз всередині. Кожна лінза працює таким чином, щоб направляти потік променів світла так, щоб зображення передавалося максимально точно, а спотворення (аберації) були мінімальними.

До основних спотворень можня віднести розмиту картинку, зміну кольорів (хроматичну аберацію), зниження контрасту, кругове затемнення (віньєтування), спотворення перспективи та інші.

Як правило, виробники об’єктивів постійно удосконалюють свою продукцію, щоб максимально знизити рівень спотворень.

 

 

Якими є основні характеристики об’єктивів?

Основними характеристиками об’єктивів є фокусна відстань та світлосила або діафрагма.

Світлосила показує, скільки світла об’єктив здатний пропускати на матрицю. Чим більша світлосила – тим простіше вам буде працювати при поганому освітленні. Чим меншим є число світлосили, тим більш світлосильним є об’єктив.

Діафрагма також може бути фіксованою (наприклад, якщо на об’єктиві пише F/2.8, то діафрагма не буде змінюватись при зміні фокусної відстані) і не фіксованою (наприклад, F/4.5-5.6 означає, що в залежності від фокусної відстані значення діафрагми буде змінюватись).

Фокусною відстанню є відстань від матриці до передньої лінзи об’єктиву. Вона показує, на якій відстані ви зможете зможете бачити картинку в об’єктиві. Наприклад, якщо у вас об’єктив 50-300мм, то при мінімальній фокусній відстані 50мм ви будете бачити картинку майже так само, як коли ви дивитесь очима. За максимальної фокусної відстані 300мм ви зможете фотографувати щось віддалене, наприклад, сцену на концерті або пташок.

 

 

Види об’єктивів

Об’єктиви можна розділити на дві великі групи: об’єктиви з постійною фокусною відстанню та об’єктиви зі змінною фокусною відстанню (Zoom-об’єктиви).

Серед Zoom-объективов в свою чергу можна виділити такі об’єктиви як портретні, телеоб’єктиви, кітові, “риб’яче око”, ширококутні та макро-об’єктиви.

 

Поделиться с друзьями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *