Ширококутний об’єктив

By | 25/05/2018

Ширококутний об’єктив – чудовий інструмент фотографа, що дозволяє йому створювати прекрасні фото пейзажів або архітектури.

Зазвичай ширококутні об’єктиви мають фокусну відстань меншу за 44мм. Якщо ж фокусна відстань менша за 20мм, то такий об’єктив вже вважається надширококутним.

В чому ж особливість такого типу об’єктивів та чим вони цікаві?

В першу чергу, широкий кут огляду – ось що є важливим. Зазвичай у таких об’єктивів кут огляду більший за 50 градусів, що є дуже корисним при зйомці приміщень, коли хочеться вмістити у кадр якомога більшу кількість об’єктів.

Також це дуже стає у нагоді при зйомці архітектури та пейзажів. Окрім того, такі об’єктиви мають підвищену глибину різкості, що дозволяє робити архітектурні та пейзажні фотографії більш деталізованими.

Примітним є те, що ширококутний об’єктив здатен дещо спотворювати перспективу: ближні предмети здаються великими, а дальні – меншими.

Для фотозйомки портретів не рекомендується використовувати ширококутні об’єктиви, оскільки вони спотворюють пропорції, що багатьом не подобається. Тим не менш, якщо саме це є вашою метою – то чом би й ні? 🙂

 

 

Поделиться с друзьями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *