Raw чи JPEG?

By | 06/06/2018

46241307_1247395884_1752156981_ae394f36baБагато фотографів навіть не задумуються, у якому форматі краще фотографувати: RAW чи JPEG. Часто можна зустріти тих, хто обирає RAW тільки “тому що всі фотографи в ньому знімають”.

Але не всі розуміють навіщо знімати в тому чи іншому форматі. Отже, в чому ж різниця між фото, знятому в RAW або JPEG? У якому форматі фотографувати?

RAW

З англійської “raw” перекладається як “сирий”. У файлі даного формату містяться дані про зображення, одержані безпосередньо з матриці, причому вони є необробленими.

Цей формат зручний тим, що ви маєте можливість як завгодно коригувати зображення на комп’ютері: змінювати баланс білого, поправляти експозицію, яскравіть та інше, причому ці зміни (у певних межах) не вплинуть на якість картинки. Грубо кажучи, ви маєте можливість змінити на комп’ютері ті дані, які ви зазвичай виставляєте на камері перед фотозйомкою.

Втім, у RAW є ряд недоліків. Перший – великий розмір файлів, оскільки в них міститься більше інформації. Як правило, ви все одно потім конвертуєте зображення в JPEG, щоб надрукувати його, викласти в інтернет і т.д. На обробку RAW йде багато часу, що не усіх влаштовує.

Для обробки RAW необхідно шукати спеціальні плагіни або фоторедактори, причому в різних фоторедакторах один і той же файл може виглядати по-різному.

 

JPEG

Даний формат є найбільш популярним на сьогоднішній день. Практично усі цифрові фотокамери фотографують в JPEG.

Його обробка займає менше часу, але й можливостей для обробки набагато менше.

JPEG зручний для репортажної фотозйомки, оскільки камера менше часу обробляє JPEG-файл і ви навряд чи впустите важливий момент.

Фото у даному форматі можна одразу віддавати до друку або друзям (вони зможуть переглядати його без встановлення додаткових програм).

 

У загальному, вибір формату для фотозйомки залежить тільки від вас та ваших цілей. Варто відмітити, що при фотозйомці в умовах складного освітлення краще все ж надати перевагу формату RAW.

Поделиться с друзьями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *