Об’єктив “риб’яче око”

By | 27/05/2018

TKi1I-U2zyEОб’єктив риб’яче око одержав свою назву через те, що має випуклий скляний елемент. Окрім того, при використанні такого об’єктиву, у видошукачі ми побачимо світ таким, яким його бачить риба, якщо витягнути її з води.

Дані об’єктиви як правило мають дуже маленьку фокусну відстань та по суті є надширококутними – кут огляду може складати 180 градусів. Від звичайного ширококутного об’єктиву фішай відрізняється тим, що в ньому не виправлена бочкоподібна дисторсія.

Фішай дозволяє вмістити у кадр весь горизонт або все небо, що подобається багатьом фотографам. Цікаве спотворення картинки дозволяє також робити прекрасні фото архітектури, адже навіть звична будівля через “риб’яче око” буде виглядати цікаво та незвичайно.

Зазвичай об’єктив “риб’яче око” використовується для різноманітних видів зйомки, але найрідше – для портретів. Виключенням є випадок, коли фотограф має бажання створити жартівливий портрет.

 

Варто також відмітити, що з такими об’єктивами зазвичай не використовують бленду, оскільки вона може потрапити у кадр. Взагалі, при використанні фішая потрібно дуже акуратно слідкувати за тим, що потрапляє у кадр, адже туди легко може потрапити штатив, ноги фотографа або його рука, що тримається за об’єктив.

Також через специфічну будову передньої лінзи об’єктива стає неможивим використання стандартних світлофильтрів. На такий об’єктив світлофільтр кріпиться на перед передньою лінзою, а за задньою, через що неможливо використовувати фільтри, які необхідно крутити, наприклад, поляризаційний фільтр.

Поделиться с друзьями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *