Навіщо потрібен поляризаційний фільтр

By | 02/04/2018

поляризационный фильтр

Багато хто вважає, що одержати фото гарної якості можна тільки маючи дорогий фотоапарат та об’єктив. Але чи відомо вам, що така дрібничка як поляризаційний фільтр, здатна покращити якість фото?

Що це таке та навіщо потрібен поляризаційний фільтр або поляризатор?

Поляризаційний фільтр призначений для того, щоб відсіювати світло, що з’являється після відбивання світла від неметалевих поверхонь.

 

Наприклад, світло дуже легко відбивається водою, через що не видно дна водойми. При використанні поляризаційного фільтра це світло можна відсіяти та одержати більш якісне фото водойми з видимим дном.

 

Як користуватися поляризаційним фільтром?

На вигляд поляризаційний фільтр мало відрізняється від захисного, він повністю пропускає будь-яке сітло. Проте достатньо лише повернути фільтр – і відображене світло буде відсіяне, що одразу буде помітно на фото.

Якісний поляризатор буде відсіювати поляризоване світло, але при цьому практично повністью пропустить неполяризоване. Саме це зумовлює різну вартість фільтрів, хоча на вигляд вони всі однакові.

 

Багато людей вважають, що поляризаційний фільтр потрібний тільки для того, щоб одержувати фото з більш блакитним небом. Це не так далеко від істини, але невірно казати, що поляризатор потрібний тільки для цього. Звичайно, у ясний сонячний день поляризатор дасть саме такий результат: більш блакитне небо та контрастніше зображення хмар. Це пов’язано з тим, що у повітрі постійно знаходиться багато аерозольних часток, що роблять світло поляризованим.

Проте є ще цілий ряд ситуацій, в яких поляризатор допоможе вам одержати гарніші фото. Для прикладу, в місті чи на природі при використанні поляризаційного фільтра ви одержите фото з більш насиченими кольорами. Якщо ви будете фотографувати через скло (наприклад, вітрину або акваріум), поляризатор допоможе вам позбавитись від зайвих відблисків.

Ось відео, що наглядно демонструє роботу поляризатора:

З іншого боку, використання такого фільтру при зйомці портрету небажане, оскільки він зробить колір шкіри нездорово блідим. Звичайно, якщо ви хочете досягти саме такого ефекту, ви можете сміливо ігнорувати цю пораду.

 

Як вибрати поляризаційний фільтр

Звичайно, найголовнішим параметром при виборі будь-якого фільтру є діаметр лінзи об’єктиву. Зазвичай, це значення вказується на самому об’єктиві, тому у вас навряд виникне проблема з його визначення.

Поляризаційні фільтри діляться на два типи: лінійні та циркулярні. Циркулярні є більш зручними у використанні, оскільки завжди поляризують світло, незалежно від положення фільтру. Особливо це стає у нагоді, якщо у об’єктива крутиться передня лінза.

Лінійні поляризаційні фільтри будуть відсіювати світло тільки за умови, що вони знаходяться у правильному положенні. Так вам потрібно буде постійно повертати фільтр, щоб одержати потрібний результат. З іншого боку, ви можете “відключити” поляризацію, не знімаючи фільтр з об’єктиву, а лише повернувши його.

Також будьте акуратними при виборі фільтру для ширококутного об’єктива та надайте перевагу фільтру у тонкій оправі. Це пов’язане з тим, що широка оправа може дати ефект затемнення країв фотографії.

 

Поделиться с друзьями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *