Навіщо потрібен градієнтний фільтр

By | 08/06/2018

129821Велика кількість починаючих фотолюбителів не надають достатньої уваги світлофільтрам. Вони недооцінюють їх роль у формуванні зображення та купують тільки захисний фільтр, що оберігає передню лінзу об’єктива від подряпин, крапель та пилу.Якщо вам доводилось фотографувати пейзажі чи природу, ви напевне хоча б раз потрапляли у ситуацію, коли різниця у контрасності між землею та небом дуже сильна. При цьому інколи буеває неможливо сфотографувати так, щоб небо не було засвіченим, а земля – не надто темною. Звичайно, ви можете зробити два фото з штативу та пізніше поєднати їх на комп’ютері, проте це надто довго.

На допомогу вам прийде градієнтний фільтр. Як правило, даний фільтр пофарбовано так, що від одного краю до іншого відтінок змінюється від найтемнішого до найсвітлішого. Завдяки цьому можна виправити різницю у контрастності на фото.

Є два основних типи градієнтних фільтрів: круглі та прямокутні. Круглі є не дуже зручними, оскільки там лінія зміни кольору знаходиться приблизно посередині.

Прямокутний градієнтний фільтр кріпиться на об’єктиві за допомогою спеціального тримача, що дозволяє рухати його так, як вам зручно та зміщувати лінію зміни кольору у потрібне місце кадру.

Поделиться с друзьями

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *